План роботи

Проблемне питання:

«Розвиток професійної компетентності вчителів та обдарувань гімназистів як основа моделювання інноваційного освітнього простору на уроках загально розвиваючих наук»

Зміст роботи

Дата виконання

Хто готує

Перше засідання (31 серпня 2017)

1.

Аналіз роботи кафедри  за 2016-2017 н.р.

Обговорення, корекція та затвердження плану роботи  кафедри на 2017-2018 н.р

О.Обливаний  вчитель

географії

1.

3.1.Обговорення ключових змін в оновлених навчальних програмах 5-9 класи (Колегія МОН від 26.05.2017)

3.2. Обговорення методичних рекомендацій  з вивчення загально розвиваючих наук  на 2017-2018  н.р. (Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 09.08.2017 р. № 1/9-436)

Робота в період між засіданнями:

1.  Адаптація учнів 1(5) класу до навчання в умовах гімназії.

2. Організація роботи з обдарованими учнями, підготовка до проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії, образотворчого мистецтва та трудового навчання.

3. Дотримання нормативно-правових документів, що регламентують навчально-виховний процес

4. Ознайомлення з новинками психолого-педагогічної літератури, нормативними документами та рекомендаціями;  обговорення індивідуальних проблемних тем вчителів;погодження планів самоосвіти вчителів;

5. Лабораторія невирішених проблем  «Розвиток емоційного інтелекту учнів на уроках історії, правознавства, уроках загально розвиваючих дисциплін»

7. Участь вчителів гімназії  в районних та обласних семінарах.

8. Підготовка матеріалів до районного конкурсу «Педагогічна  знахідка»

9. Підсумки проведення Олімпійського тижня.

Друге засідання (листопад 2017)

1.

Позакласна робота  в процесі роботи з обдарованими учнями. Підсумки проведення І та ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії,правознавства,  образотворчого мистецтва та трудового навчання

О.Крет, зав.каф.

Круглий стіл:

О.Крет, зав.каф

4

Взаємовідвідування  уроків  та обговорення діяльності учнів на уроці, шляхів її активізації

Робота в період між засіданнями:

1. Обговорення «Формування в учнів свідомого ставлення до власного здоров’я, виховання здорового способу життя»
  2. Участь вчителів гімназії в районних та обласних семінарах, конкурсах педмайстерності.
  3.  Робота над підготовкою  та виданням  власних методичних розробок
  4. Участь вчителів кафедри у авторських вебінарах  сесій онлайн-проекту видавництва «Ранок».
  5. Підготовка матеріалів до захисту творчих робіт МАН.

Третє засідання (лютий 2018)

1.

Підсумки проведення тижня історії та географії

1.

Аналіз результатів моніторингу навчальних досягнень учнів за І семестр та ІІ і  ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії,правознавства, трудового навчання та образотворчого мистецтва

1.

Круглий стіл: «Обговорення статей  фахової періодичної преси з нової науково – методичної проблеми кафедри»

З.Івасишин, вчитель біології

І.Заворотна

І.Камінський

Робота в період між засіданнями:

1. Обговорення «Індивідуальна, парна та групова діяльність – складова сучасного уроку.»
  2. Участь учнів у Міжнародному  конкурсі юних істориків «Лелека- 2017» та конкурсі Методичного порталу «Ми – патріоти України»
  3. Поповнення портфоліо вчителів, які атестуються.

Четверте засідання (квітень-травень 2018 року)

1.

Огляд нормативно – правових документів щодо організованого закінчення  навчального року. Підготовка учнів до ДПА та ЗНО

Аналіз зарубіжного та вітчизняного ППД з даної науково –методичної проблеми

1.

Підведення підсумків роботи кафедри   за 2017-2018 н.р.. Творчий звіт кафедри загальнорозвиваючих  наук    по завершенні роботи над І (діагностичним етапом) методичної проблеми Вироблення методичних рекомендацій.

О.Крет зав.каф.

1. Підготовка учнів до ДПА та ЗНО 2018 року
  2. Аналіз роботи кафедри суспільно-природничих та загальнорозвиваючих  наук  за 2017-2018 н.р.
  3. Планування роботи  кафедри    загальнорозвиваючих наук  на 2018– 2019 н.р.