A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Галицький ліцей "Академічний" Галицької районної ради Івано-Франківської області

Від Галицької гімназії до Галицького академічного ліцею

Дата: 27.06.2019 13:17
Кількість переглядів: 173

    Коли в 2003  історія  Галича поповнилася новою подією, відкриттям Галицької гімназії, мало хто йняв віру в те, що  цей заклад не буде повторенням типового навчального закладу середньої освіти. Ба більше, були такі (і чимало,  а їх прийнято називати «доброзичливцями»), які скрізь і всюди намагалися продемонструвати свою обізнаність із діяльністю закладу нового типу. Що тільки не лунало з їхніх уст в адресу новоствореної гімназії (коли тепер листаєш сторінки літопису дванадцяти-п’ятнадцятирічної давності, диву даєшся, вчитуючись у лжерядки  людської фантазії)!!!  Все ж місце під сонцем було виборено, крок до переосмислення методів і форм освітнього процесу зроблено, і ті, які по-справжньому повірили в неординарність нового закладу, на порожньому місці взялись до копіткої, нелегкої  роботи, яка була схожою (та й тепер мало чим відрізняється) на біг з перешкодами на короткі й довгі дистанції.

    Промайнули роки. Гімназія зарекомендувала себе як знаний в Україні заклад, що має прекрасні результати освітньої діяльності: результати ЗНО, які найпереконливіше свідчать про наполегливу роботу усієї гімназійної родини, перемоги гімназистів в різного рівня конкурсах та олімпіадах, вихід із проектами на всеукраїнський та міжнародний рівні.

     Проте освітня реформа вимагає потужного руху вперед. Такий заклад, як гімназія, за новими документами, є закладом І – ІІ або ІІ ступенів, тобто покликана забезпечувати здобувачам освіти тільки базовий її рівень. Перед гімназійною родиною постало нове, надзвичайно важливе завдання: який тип закладу обрати, щоб забезпечити вихованцям безперешкодний доступ до здобуття вищої освіти. Отож було порушено клопотання перед  відділом освіти Галицької районної державної адміністрації про перейменування Галицької гімназії. Відділ освіти у свою чергу адресував звернення  до голови Галицької РДА  з проханням  подати питання про перейменування закладу на розгляд сесії районної ради. Процедура пройшла успішно, отже, гімназію, за рішенням сесії районної ради, перейменовано на Галицький академічний ліцей.

      Галицький академічний ліцей Галицької районної ради Івано-Франківської області - заклад загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів, що забезпечує базову та профільну середню освіту з поглибленим вивченням окремих предметів з урахуванням здібностей та освітніх потреб здобувачів освіти з орієнтацією на продовження навчання на вищих рівнях освіти.

Галицький академічний ліцей є правонаступником Галицької гімназії Галицької районної ради Івано-Франківської області.

      Ліцей у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», іншими законодавчими актами України, постановами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, актами Президента України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, наказами Міністерства освіти і науки України, інших  центральних   органів   виконавчої  влади,   рішеннями  місцевих  органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.

Мовою освітнього процесу є державна мова.

     Ліцей - заклад загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів академічного профілю, що реалізує освітні програми на декількох рівнях загальної середньої освіти, у якому провадиться освітня діяльність.

Ліцей забезпечує здобуття базової та профільної середньої освіти та проводить освітню діяльність відповідно до ліцензії. Галицький академічний Ліцей може створювати у своєму складі класи (групи) з дистанційною формою навчання, класи (групи) з поглибленим, профільним вивченням окремих предметів.

Враховуючи інтереси здобувачів освіти, їх батьків,
Ліцей організовує навчання на таких рівнях:

-         II ступінь - Гімназія у структурі ліцею (5-9 класи), класи з поглибленим вивченням окремих предметів - термін навчання 5 років;

-         III ступінь - Ліцей, що забезпечує профільну середню освіту (10-11(12) класи) на основі поєднання змісту освіти, визначеного стандартом профільної середньої освіти, і поглибленого вивчення окремих предметів з урахуванням здібностей та освітніх потреб здобувачів освіти з орієнтацією на продовження навчання на вищих рівнях освіти; термін навчання - 2 (3) роки.

Поглиблене вивчення предметів та профільне навчання здійснюється за напрямками: суспільно-гуманітарний, філологічний, природничо-математичний. Ліцей здійснює науково-практичну підготовку талановитої учнівської молоді. Як самостійна юридична особа, відповідно Ліцей може здійснювати освітню діяльність на різних рівнях освіти та за різними видами освіти.

   На даному етапі заклад із 16-річним досвідом роботи проходить черговий етап становлення. Придбано мультимедійні класи, сучасний біологічний кабінет та ще один комп’ютерний клас. Тож запрошуємо учнів Галича та району на навчання до нового навчального закладу, який зберіг традиції класичної освіти та започаткував нову сторінку на шляху до Нової української школи.

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора