Структура науково -методичної роботи

У  2018 – 2019 навчальному році   вся  робота  науково – методичної ради Галицької гімназії проводилася відповідно до  принципів і положень нормативних і директивних    документів про освіту, рекомендацій районного методичного центру, відділу освіти Галицької РДА і була спрямована на розвиток творчої особистості вчителя та  учня,  а також на оволодіння ними інноваційних технологій навчання, що є найефективнішими у формуванні життєвої  компетентності особистості.  Педагогічний колектив   працював над І (діагностичним)  етапом науково-методичної проблемної теми «Використання компетентнісно орієнтованих технологій розвитку особистості в контексті Нової української школи»»

З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичної  роботи  в гімназії  була створена науково - методична рада, яка спрямовувала роботу на вивчення відповідної літератури, ознайомлення із сучасними новітніми технологіями та їх  практичним застосуванням, пошуки найбільш ефективних форм роботи та  приведення їх у відповідність до науково – методичної проблеми .

Протягом 2018-2019 навчального року на засіданнях науково -  методичної ради обговорювалися такі питання:

• Про систему роботи колективу над І (діагностичним) етапом науково-методичної проблеми «Використання компетентнісно орієнтованих технологій в контексті Нової української школи»;
  • Про організацію  та  проведення  Всеукраїнських учнівських олімпіад;
  • Про підготовку  та участь  учителів гімназії у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року» та «Класний керівник року».
  • Про використання  ігрових елементів на уроках різних типів  як один із засобів розкриття творчих здібностей учнів.
  • Про підготовку вчителя до здійснення моніторингових досліджень.
  • Про роботу сайту гімназії як ефективного засобу створення позитивного іміджу навчального закладу.
  • Про результати та ефективність роботи кафедр та МО класних керівників над цільовою методично-педагогічною проблемою.
  • Про роботу  творчої  групи «Вчительська ватра ».

Враховуючи вимоги сьогодення  вся методична  робота  Галицької гімназії була спрямована  на :

- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок самостійної роботи з метою безперервного підвищення своєї кваліфікації та  вдосконалення педагогічної майстерності;

- розвиток креативності педагогів, формування в них зацікавленості сучасними науковими ідеями;

- покращення методичної підготовки вчителів;

- надання конкретної допомоги вчителям під час підготовки до атестації та впровадженяі інноваційних технологій в освітній процес;

- стимулювання ініціативи й творчості членів педколективу.

• організацію  підвищення кваліфікації  вчителів;
  • узагальнення   й поширення досвіду вчителів у всеукраїнських фахових виданнях.

Науково - методична рада гімназії  працювала  над створенням банку даних кращих науково-методичних розробок, конспектів відкритих уроків тощо.

Кожен учитель закладу:

- займався  самоосвітою;

- вивчав документи й матеріали фахового спрямування;

- створював  власні вчительські проекти та спільні проекти з учнями.

Основними формами методичної роботи з педагогічними працівниками гімназії  були: педагогічна рада,  наради при директорі, засідання кафедр та методичне об’єднання класних керівників, робота в творчій групі «Вчительська ватра», інструктивно-методичні наради, фестивалі  уроків – презентацій, психолого-педагогічні семінари та конференції, методичні декади,  педагогічні читання, самоосвіта тощо. В індивідуальній роботі  з учителями домінували співбесіди з питань організації науково – методичної роботи, оформлення учительських презентацій, підготовка  інформації  до фахових видань, робота  над методичними розробками.